Kritikoi Ramën, por shikoni si përgjigjej Vasili për çështjen e inceneratorit në Fier kur ishte ministër

Publikuar tek: politike, më 22:10 22-01-2018 Kritikoi Ramën, por shikoni si përgjigjej Vasili për çështjen e inceneratorit në Fier kur ishte ministër

Petrit Vasili, pak orë më parë lëshoi akuza të ashpra në drejtim të kryeministrit Rama lidhur me çështjen e inceneratorit në Fier.

Por për këtë çështje shumë të nxehtë, që ka disa kohë që debatohet, Vasili ka pasur një komunikim me autoritetet lokale në Fier që në periudhën kur ai ishte ministër i Drejtësisë.

Në letrën e përgjigjes që Vasili kthen për kryetarin e Këshillit të këshillit Bashkiak Fier, Nimet Musaj shkruhet se interesi i qytetarëve prevalon mbi çdo interes tjetër.

Në letrën e tij, Vasili thotë mes të tjerash se një vendim i tillë duhet të kalojë me shumicë dërmuese dhe jo të thjeshtë, pasi Këshilli Bashkiak duhet të funksionojë si një parlament lokal.

Më poshtë letra e Petrit Vasilit:

Screenshot_18_copy.jpg

Screenshot_19_copy.jpg

Screenshot_20.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099818706512451
array(1) { ["section"]=> string(110) "kritikoi-ramen-por-shikoni-si-pergjigjej-vasili-per-ceshtjen-e-inceneratorit-ne-fier-kur-ishte-minister-107553" }