KRIZA e Katalonjës, ARRESTOHEN 8 ministra

Publikuar tek: bota, më 17:20 02-11-2017 KRIZA e Katalonjës, ARRESTOHEN 8 ministra

Tetë ministra të shkarkuar katalanas janë burgosur nga një gjyqtar spanjoll mbi nxitjen e rajonit për pavarësi.

Prokurorët i kishin kërkuar gjykatësit të gjykatës së lartë të burgosnin tetë nga nëntë ish-anëtarët e qeverisë që u paraqitën për t’u marrë në pyetje në Madrid. Prokurori i shtetit të Spanjës ka kërkuar një urdhër arresti evropian për udhëheqësin katalanas Carles Puigdemont dhe për katër të tjerë që nuk u paraqitën në gjyq, raporton BBC, shkruan newsbomb.al.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet dhoma sekrete brenda Piramidës së Keopsit (Fotogaleri)
Sulmi në New York, Trump: Autori të dënohet me vdekje »
Article Logic
Execution time: 0.010625123977661
array(1) { ["section"]=> string(46) "kriza-e-katalonjes-arrestohen-8-ministra-98115" }