‘Kriza ka mbërthyer vendin’, Meta ultimatum qeverisë: Shmangni katastrofën në ekonomi, krijoni strategji konkrete

Publikuar tek: politike, më 14:03 07-08-2020 ‘Kriza ka mbërthyer vendin’, Meta ultimatum qeverisë: Shmangni katastrofën në ekonomi, krijoni strategji konkrete Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta reagon për krizën e krijuar nga Covid, ku thotë se mbyllja e mijëra qepenëve ka sjellë pasoja të rënda për vendin.

Kësisoj ai i jep ultimatum qeverisë që të dëgjojë dhe mbështesë kërkesat e biznesit të vogël, përmes nje strategjie konkrete dhe efikase, për të shmangur humbjen e dhjetëra mijëra vende pune.

“Mbyllja e mijëra qepenave të biznesit të vogël në mbarë vendin, është vitrina më e dhimbshme e pasojave tepër serioze dhe të prekshme në ekonominë kombëtare të efekteve negative të pandemisë COVID-19.

Të dëgjohen dhe mbështeten kërkesat e biznesit të vogël, përmes nje strategjie konkrete dhe efikase, për të shmangur humbjen e dhjetëra mijëra vende pune, katastrofat në ekonominë e çdo familje shqiptare dhe frenuar rritjen e mëtejshme të nivelit të papranueshëm të varfërisë”, shkruan Meta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099189281463623
array(1) { ["section"]=> string(115) "kriza-ka-mberthyer-vendin-meta-ultimatum-qeverise-shmangni-katastrofen-ne-ekonomi-krijoni-strategji-konkrete-216395" }