Kriza në Europë, Obama pret në takim Erdoganin

Publikuar tek: bota, më 21:34 31-03-2016 Kriza në Europë, Obama pret në takim Erdoganin

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, në kuadër të takimeve dypalëshe në SHBA do të takohet me presidentin amerikan, Barack Obama, raporton Anadolu Agency (AA).

Nga burimet e Presidencës së Turqisë mësohet se takimi Erdoğan-Obama do të zhvillohet pas pritjes që do të organizohet për nder të krerëve të qeverive dhe shteteve të cilët ndodhen në SHBA për Samitin e Sigurisë Bërthamore në Shtëpinë e Bardhë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Miratohet ekstradimi, Salah Abdeslam do gjykohet në Francë
Të kujt kryeministri janë këto çorape? »
Article Logic
Execution time: 0.011543989181519
array(1) { ["section"]=> string(51) "kriza-ne-europe-obama-pret-ne-takim-erdoganin-36543" }