Kriza në Kosovë, ambasadori i SHBA Kosnett takon Isa Mustafën

Publikuar tek: aktualitet, më 14:27 30-12-2019 Kriza në Kosovë, ambasadori i SHBA Kosnett takon Isa Mustafën

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka takuar sot krerët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, bashkë me nënkryetarët Vjosa Osmani dhe Agim Veliu sot kanë pasur një takim me ambasadorin e SHBA’së në Kosovë, Philip Kosnett.

Ndërkohë, pas zgjedhjeve të 6 tetorit, Kosnett vazhdimisht ka kërkuar që institucionet e Kosovës të formohen sa më shpejtë.

Një kërkesë të tillë Ambasada Amerikane në Prishtinë e ka përsëritur edhe pas konsituimit të Kuvendit të Kosovës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I shpallur në kërkim nga drejtësia italiane, arrestohet 35-vjeçari në zonën e Freskut
U arrestua sot në Tiranë, zbardhet e kaluara kriminale e Xhimit, si u godit grupi i drogës dhe pasuritë e sekuestruara »
Article Logic
Execution time: 0.012288093566895
array(1) { ["section"]=> string(67) "kriza-ne-kosove-ambasadori-i-shba-kosnett-takon-isa-mustafen-190744" }