Kriza për ‘Zgjedhoren’, përfundon takimi i Bylykbashit dhe Vasilit me Bashën

Publikuar tek: politike, më 15:29 02-06-2020 Kriza për ‘Zgjedhoren’, përfundon takimi i Bylykbashit dhe Vasilit me Bashën Vasili dhe Bylykbashi

Ka përfunduar takimi mes përfaqësuesëve të opozitës në KëshillinPolitik, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili, me kreun dekmokrat Lulzim Basha.

Bylykbashi dhe Vasili shkuan në selinë blu pak takimit të zhvilluar me ambsadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman me në fokus Reformën Zgjedhore.

Në takimin me Bashën ka qenë i pranishëm dhe kreu i PDIU Shpëtim Idrizi.

Kujtojmë se këto takime të njëpasnjëshme vijnë në një kohë kur marrëveshja për Reformën Zgjedhore nuk u arrit, pasi palët s’u dakordësuan për të gjitha pikat.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094830989837646
array(1) { ["section"]=> string(80) "kriza-per-zgjedhoren-perfundon-takimi-i-bylykbashit-dhe-vasilit-me-bashen-208794" }