Kriza politike, ambasadori britanik i shkon në zyrë Metës

Publikuar tek: aktualitet, më 12:30 21-05-2019 Kriza politike, ambasadori britanik i shkon në zyrë Metës

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman ka zhvilluar një takim me Presidentin e Republikës, Ilir Meta paraditen e kësaj të marte.

Mendohet se në fokus të takimit ka qenë situata politike në vend, në një kohë kur opozita prej muajsh ka dalë nga Parlamenti dhe ka vendosur po ashtu të mos shkojë në zgjedhjet lokale, që priten të zhvillohen në 30 qershor.

Ndërkaq, takimi vjen disa ditë pas kreu i PD, Lulzim Basha zhvilloi një vizitë në Londër. Basha u takua atje me zyrtarë të lartë të Parlamentit britanik.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023794889450073
array(1) { ["section"]=> string(63) "kriza-politike-ambasadori-britanik-i-shkon-ne-zyre-metes-165116" }