Kriza politike, Cakaj: Nuk i kontribuon imazhit pozitiv të vendit, Shqipëria ka nevojë për...

Publikuar tek: aktualitet, më 16:55 17-04-2019 Kriza politike, Cakaj: Nuk i kontribuon imazhit pozitiv të vendit, Shqipëria ka nevojë për...

Ministri i jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, i ftuar në rubrikën 'Opinion' në Neës 24 ka folur për vendimin e parlamentit holandez, për të votuar pro rikthimit të vizave për vendin tonë.

Ndër të tjera Cakaj i pyetur për situatën politike në vend, ka zgjedhur të kursehet maksimalisht. 

Cakaj është shprehur se Shqipëria ka nevojë për dy dialogje, dialogun e jashtëm dhe dialogun e  brendshëm.

Sipas Cakaj, kriza aktuale prodhon një problem të trefishtë.

'Unë do të kursehem maksimalisht për komentent politike në Shqipëri. Shqipëria ka nevojë për dy dialogje, dialogun e jashtëm dhe dialogun e  brendshëm. Kriza aktuale prodhon një problem të trefishtë. Nuk i kontribuon imazhit pozitiv të Shqipërisë, reformave të nevojshme dhe hapjes së negociatave. Pavarësisht kësaj situate Qeveria nuk do heqë dorë për hapjen e negociatave. Ne presim një rekomandim pozitiv. Ky proçes është sfidues për ne dhe nuk do të thotë që ne do të mbetemi këtu', tha Cakaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Holanda votoi rikthimin e vizave, Cakaj: Ky vendim është krejtësisht i pamundur, nuk ka tërheqje...
Gjendet i vdekur i riu në Tiranë, DYSHIMET e para »
Article Logic
Execution time: 0.013304948806763
array(1) { ["section"]=> string(94) "kriza-politike-cakaj-nuk-i-kontribuon-imazhit-pozitiv-te-vendit-shqiperia-ka-nevoje-per-160820" }