KRIZA POLITIKE/ Gjiknuri takon ambasadorin britanik: Të gatshëm për të ndihmuar Shqipërinë

Publikuar tek: politike, më 14:50 24-04-2019 KRIZA POLITIKE/ Gjiknuri takon ambasadorin britanik: Të gatshëm për të ndihmuar Shqipërinë Damian Gjiknuri- Duncan Norman

Damian Gjiknuri ka takuar sot ambasadorin britanik Duncan Norman.

Fokusi i bisedës mes tyre kanë qenë zhvillimet politike dhe reforma zgjedhore.

 

Diplomati britanik ka shprehur gatishmërinë për të ndihmuar Shqipërinë në procesin e reformës zgjedhore por edhe në reformimin e ligjit për financimin e partive.

“Me ambasadorin britanik Duncan Norman me të cilin diskutuam për zhvillimet politike, reformën zgjedhore me përfshirjen e një spektri sa më të gjërë politik, çështjet e sistemit zgjedhor dhe perspektivën e këtij procesi. Britania e gatshme për të ndihmuar Shqipërinë në procesin e reformës zgjedhore dhe reformimin e ligjit për financimin e partive politike”, shkruan Gjiknuri teksa ndan edhe fotot nga takimi.

58380471_2212716025516535_5995025783955914752_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027662038803101
array(1) { ["section"]=> string(95) "kriza-politike-gjiknuri-takon-ambasadorin-britanik-te-gatshem-per-te-ndihmuar-shqiperine-161690" }