Kriza politike/ Ish-deputeti i PS fton Fatos Nanon

Publikuar tek: politike, më 10:38 15-05-2019 Kriza politike/ Ish-deputeti i PS fton Fatos Nanon

Kriza politike në Shqipëri, ka futur vendin në kaos prej disa muajsh.

Në kushtet kur palët nuk kanë vullnet për dialog, shumë artikulojnë edhe skenare që lidhen me luftën civile.

Ndërkaq, ish-deputeti i PS-së në qarkun e Elbasanit Taulant Dedja i bën thirrje ish-liderit të PS Fatos Nano të thotë diçka për atë që po ndodh sot.

‘Fatos Nano, nëse të dhimbset pak Shqipëria dhe partia për të cilën bërë 4 vjet burg të padrejtë, dil e thuaj një fjalë për atë që po ndodh sot! Nuk besoj se je duke shkruar ndonjë libër… Nuk e kuptoj as heshtjen tënde, as të dy ish-presidenteve Meidani dhe Moisiu. Aq më pak të shkrimtarit kombëtar Ismail Kadare… Topi dihet që shkoi “mish per top”, shkruan Dedja në reagimin e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067269802093506
array(1) { ["section"]=> string(56) "kriza-politike-ish-deputeti-i-ps-fton-fatos-nanon-164402" }