Kriza politike, Luigi Soreca takim me Bashën në selinë blu

Publikuar tek: aktualitet, më 17:30 23-04-2019 Kriza politike, Luigi Soreca takim me Bashën në selinë blu

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Luigi Soreca po zhvillon një takim me kreun e opozitës Lulzim Basha.

Takimi po zhvillohet në këto momente në selinë e Partisë Demokratike pas zyrtarizimit të koalicionit opozitar.

Kujtojmë që përfaqësia e PD  nënshkroi paktin me 10 pika fillimisht me republikanët e kryesuar nga Fatmir Mediu, më pas me Agron Dukën e PAA, Vangjel Dulen e PBDNJ, Nard Ndokën e PD, Dashamir Shehi të LZHK, Shpëtim Idrizin e PDIU dhe në fund me Monika Kryemadhin e LSI.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.043812990188599
array(1) { ["section"]=> string(64) "kriza-politike-luigi-soreca-takim-me-bashen-ne-seline-blu-161568" }