Kriza politike në vend, Shehi: Duhen zgjedhje të parakohshme, nëse shoqëria nuk reagon është e ‘vdekur’

Publikuar tek: aktualitet, më 22:37 21-10-2019 Kriza politike në vend, Shehi: Duhen zgjedhje të parakohshme, nëse shoqëria nuk reagon është e ‘vdekur’ Kreu i LZHK, Dashamir Shehi

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka deklaruar që e vetmja rrugë për të dalë nga  kriza politike janë zgjedhjet e parakohshme.

I ftuar në emisionin ‘360 Gradë’, Shehi është shprehur i gatshëm për të hyrë në zgjedhje të parakohshme edhe nëse opozita do të humbasë. Kreu i LZHK-së ka theksuar se nëse shoqëria shqiptare nuk reagon sa më parë të jetë e mundur, ajo ‘do të vdesë’.

‘Po pati mundësi që nesër edhe sikur ta dija që do t'i humbte opozita sepse nëse e gjithë shoqëria politike dhe normalisht shoqëria shqiptare nuk reagon fare për këtë që ka ndodhur dhe e quan si një gjë normale, e quan ashtu siç e quan Rama vetë që do të lindë dielli sërish, atëherë kjo shoqëri ka vdekur. Jo që smeriton Europë kjo, por nuk meriton as Shqipërinë vetë’, ka thënë Shehi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074939727783203
array(1) { ["section"]=> string(105) "kriza-politike-ne-vend-shehi-duhen-zgjedhje-te-parakohshme-nese-shoqeria-nuk-reagon-eshte-e-vdekur-182979" }