Kriza politike, Ngjela: Perëndimorët i quajtën nul aktet e Metës, po presin që t’i vendoset këmisha…

Publikuar tek: aktualitet, më 19:28 25-06-2019 Kriza politike, Ngjela: Perëndimorët i quajtën nul aktet e Metës, po presin që t’i vendoset këmisha… Avokati Spartak Ngjela

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar për situatën e krizës politike që ndodhet vendi.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, avokat Ngjela ka theksuar se presidenti Meta po tenton që të vetëshpallet monark absolut por që do të përfundojë keq.

Në analizën e tij juridike përsa i përket kompetencave kushtetuese të presidentit, Ngjela i quan akte antisovrane dhe tradhëti kombëtare veprimet e Metës.

Sipas tij perëndimorët i kanë quajtur nul aktet e presidentit dhe se po presin që Metës dhe të tjerëve që synojnë anarkinë, t’iu vendoset këmisha e forcës e ligjit.

 Postimi i plotë:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.006882905960083
array(1) { ["section"]=> string(103) "kriza-politike-ngjela-perendimoret-i-quajten-nul-aktet-e-metes-po-presin-qe-t-i-vendoset-kemisha-169734" }