Kriza politike, Rama: Opozita i friket humbjeve në zgjedhje dhe reformës në drejtësi

Publikuar tek: politike, më 20:11 30-05-2019 Kriza politike, Rama: Opozita i friket humbjeve në zgjedhje dhe reformës në drejtësi

Kryeministri Edi Rama thotë se nuk ka përgjegjësi për situatën politike në vend.

I ftuar në emisionin “Open”, Rama tha se përgjegjësitë e tij janë dy; fitorja dërmuese në zgjedhjet e fundit dhe çelja e rrugës për reformën në drejtësi. Sipas Ramës të dyja këtyre i friket opozita.

“Unë kam konstatuar dy përgjegjësi të mëdha, njëra është që ne kemi fituar zgjedhjet në mënyrë dërmuese për opozitën që tanimë ka dalë në rrugë, dhe kjo e bën opozitën që t’i friket zgjedhjeve, dhe përgjegjësia tjetër është që ne kemi çelur një rrugë pa kthim për një reformë, që këto forca nuk e kanë dashur që ditën e parë. Frika dhe paniku nga reforma në drejtësi janë shtysa të forta që kanë përcaktuar këtë rrugë”, deklaroi Rama.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007519006729126
array(1) { ["section"]=> string(89) "kriza-politike-rama-opozita-i-friket-humbjeve-ne-zgjedhje-dhe-reformes-ne-drejtesi-166333" }