Kroacia kampione bote? Ylli i Barcelonës bën premtimin e çmendur

Publikuar tek: sport, më 08:27 14-07-2018 Kroacia kampione bote? Ylli i Barcelonës bën premtimin e çmendur Ivan Rakitic

Edhe pse nuk nisen si favoritë për të fituar titullin e lakmuar të Kupës së Botës, kroatët shpresojnë vërtetë se triumfi ndaj francezëve nuk mund të jetë më një ëndërr.

Për hir të një ambicieje kaq të madhe, mesfushori i Barcelonës Ivan Rakitic i ka shtangur të gjithë duke thënë se nëse vendi i tij ngre Kupën e Botës nesër në Moskë ai do të bëjë tatuzah në ballin e tij.

"Në ballë! Ka shumë vend aty, siç mund ta shihni. Por duhet të pyes më parë gruan time. Kam marrë mesazhe nga Argjentina, Spanja dhe gjermania nga të katër anët e botës. Është një ndjesi e jashtëzakonshme", deklaroi për reporterët e huaj lojtari i Barcelonës.

Për Rakitic, nesër nuk luajnë vetëm 11 veta, por 4.5 milionë kroatë që do t'i japin zemër përfaqësueses së tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019284009933472
array(1) { ["section"]=> string(70) "kroacia-kampione-bote-ylli-i-barcelones-ben-premtimin-e-cmendur-127829" }