Kroacia konfirmon rastin e parë me koronavirus

Publikuar tek: rajon, më 14:11 25-02-2020 Kroacia konfirmon rastin e parë me koronavirus

Kroacia ka konfirmuar rastin e parë me koronavirus.

Sipas mediave vendase mësohet se rastin e ka pranuar kryeministri Anderj Plenkoviç.

Mësohet se bëhet fjalë është një djalë i ri në Zagreb.

Kujtojmë që në Europë është Italia shteti me 7 viktima dhe 230 të infektuar nga koronavirusi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E rëndë/ Ra në pusin e shtëpisë, ndërron jetë 10-vjeçarja
»
Article Logic
Execution time: 0.0068881511688232
array(1) { ["section"]=> string(53) "kroacia-konfirmon-rastin-e-pare-me-koronavirus-196397" }