Kroacia, kundërshtari që mund të hapë dyert e “Loro Boriçit”

Publikuar tek: sport, më 17:11 13-01-2016 Kroacia, kundërshtari që mund të hapë dyert e “Loro Boriçit”

Turqia dhe Polonia janë përfolur si dy kundërshtarët e mundshëm të Kombëtares shqiptare gjatë ndeshjeve miqësore që do të zhvillohen në muajn mars.

Megjithatë, duke se mes federatave nuk ka ende një marrëveshje dhe FSHF është hedhur në kërkim të kundërshtarëve të rinj.

Duke qenë se nuk është marrë ende konfirmimi zyrtar nga federata turke, burime pranë FSHF-së për gazetën “Panorama Sport” bëjnë me dije se po zhvillohen bisedime që të jetë Kroacia kundërshtari i parë i kuqezinjve në mars.

Një nga ekipet më të forta në Europë, kroatët do të ishin një kundërshtar interesant në përballjen e parë që Shqipëria do të zhvillojë në stadiumin “Loro Boriçi”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.21753096580505
array(1) { ["section"]=> string(63) "kroacia-kundershtari-qe-mund-te-hape-dyert-e-loro-boricit-29906" }