Kroacia "shkërrmoq" Greqinë, i shënon 3 gola vetëm në pjesën e parë

Publikuar tek: sport, më 21:50 09-11-2017 Kroacia

Kroacia ka kaluar në epërsi ndaj Greqisë në pjesën e parë pasi ka arritur të shonojë tre gola në portën e fqinjëve.

Rezultati për pjesën e parë ka përfunduar 3-1 në favor të kroatëve.

Ishte Kroacia që kaloi e para në epërsi me dy gola të shënuar nga Modriç dhe Kaliniç përkatësisht në minutën e 13' dhe 19', më pas Greqia ka shënuar golin e parë me anë të Sokratis në minutën e 30'.

Më pas, në minutën e 33', Perisic ka thelluar rezultatin duke shënuar golin e tretë për kroatët.

Kujtojmë, që ndeshja luhet në stadiumin "Maksimir" të Zagrebit dhe është e vlefshme për Play-off-ine Botërorit "Rusi 2018".

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.052228927612305
array(1) { ["section"]=> string(70) "kroacia-shkerrmoq-greqine-i-shenon-3-gola-vetem-ne-pjesen-e-pare-99011" }