Kroçera humb kontrollin, përplaset me varkën në Venecia

Publikuar tek: bota, më 13:28 02-06-2019 Kroçera humb kontrollin, përplaset me varkën në Venecia

Një kroçere ka humbur kontrollin në portin e Venecias në Itali.

Ngjarja ka ndodhur  në orën 09:00 të mengjesit të sotëm, ku mjeti lundrues me emrin ‘MSC Opera’ u përplas më një varkë të mbushur me turistë vendas para se të përplasejë në portin e Venecias.

Kroçera duket se kishtë dalë ‘jashtë kontrollit’ pasi kapiteni i binte borisë gjatë gjithë kohës dhe në fund përpals lehtë me portin.

Menjëherë pasi anija u stabilizua nga autoritetet vendase, pasagjerët u larguan dhe fatmirësisht nuk kishte asnjë të plagosur. Ndërkohë, nga varka që u përplas mbetën të plagosur dy persona, të cilet u transportuan në spital.

Sipas gazetes italiane ‘Corriere della Sera’ arsyeje përplasjes ishtë se një nga litarët që tërhiqte kroçeren nga një anije më e vogel u këput.

Tani situata është e qetë dhe porti i Venecias është rihapur.

61907834_420271715493434_5190127369129558016_n.png

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011995077133179
array(1) { ["section"]=> string(61) "krocera-humb-kontrollin-perplaset-me-varken-ne-venecia-166626" }