Kruja “del në dritë”, këto janë fotot e transformimit

Publikuar tek: politike, më 11:14 03-03-2016 Kruja “del në dritë”, këto janë fotot e transformimit

Siç e ka bërë traditë tanimë, kryeministri Edi Rama ka publikuar fotot e ndryshimeve të bëra në këto vite qeverisje nëpër qytetet të ndryshme. Këtë herë, ndryshimi vjen nga qyteti i Krujës për të cilin kryeministri thotë se ka “dalë në dritë”.

“Pas njëzet e kusur vitesh nën pluhurin e rrënimit, Pazari i Vjetër, rruga e Kalasë dhe Kulla e saj, kanë dalë në dritë përmes Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane, që në muajt e ardhshëm do të shtrihet në hyrjen e qytetit deri tek Sheshi i Bashkisë, duke i dhënë Krujës turistike pamjen mikpritëse që meriton”, shkruan Rama ndërsa publikon fotot si më poshtë.

{gallery}KRUJA{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086729526519775
array(1) { ["section"]=> string(56) "kruja-del-ne-drite-keto-jane-fotot-e-transformimit-34093" }