Krujë, eksploziv makinës së biznesmenit

Publikuar tek: aktualitet, më 15:31 31-01-2015 Krujë, eksploziv makinës së biznesmenit

 

Një shpërthim me eksploziv të komanduar ka tronditur sot reth orës 15:16 qytetin e Krujës. Mësohet se makina e cila ka qenë e parkuar pranë një lokali në qendër të qytetit të Krujës, është në pronësi të biznesmenit Eduard Çela.

 

Nga shperthimi i makinës nuk raportohet të ketë persona të lënduar. Ngjarja mendohet të ketë ndodhur për shkak të konkurencës.Biznesmeni ka qenë më parë i dënuar për trafikm lëndësh narkotike me 5 vite heqje lirie. Policia po heton për të zbuluar motivet e vërteta të kësaj ngjarjeje dhe deri tani raporton të ketë vetëm dëme materiale. 

Disa ditë më parë, një tjetër shpërthim me eksploziv tronditi qytetin e Durrësit, ku si pasojë mbeti i plagosur drejtori i burgut të Fushë-Krujës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « OSHEE: Korça, model pozitiv, mbi 2.6 milionë dollarë investime të tjera
Kërkohet sekuestrimi i hotelit 1.5 mln eur te Uji i Ftohtë, Prokuroria: Dyshime se është ndërtuar me para krimi »
Article Logic
Execution time: 0.011376857757568
array(1) { ["section"]=> string(43) "kruje-eksploziv-makines-se-biznesmenit-2019" }