Krujë - Makina me 6 sirianë del nga rruga dhe përfundon në kanal, plagoset rëndë një prej emigrantëve

Publikuar tek: aktualitet, më 22:44 22-09-2020 Krujë - Makina me 6 sirianë del nga rruga dhe përfundon në kanal, plagoset rëndë një prej emigrantëve Ilustruese

Një aksident i ndodhur në Borizan të Krujës ka zbuluar një rrjet trafiku emigrantësh sirian që po kalonin kufirin në mënyrë të jashtë ligjshme.

Një makinë taksi me kapacitet 6+1 po udhëtonte me 6 sirianë në të, por ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një kanal pranë Borizanës.

Si pasojë e aksidentit një emigrant sirian ka mbetur i plagosur rëndë dhe është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë.

Pesë emigrantët e tjerë ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore, dhe bashkë me drejtuesin e mjetit janë ndaluar dhe janë shoqëruar nga policia në ambientet e komisariatit të Fushë-Krujës.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070288181304932
array(1) { ["section"]=> string(105) "kruje-makina-me-6-siriane-del-nga-rruga-dhe-perfundon-ne-kanal-plagoset-rende-nje-prej-emigranteve-221300" }