Kryebashkiakja franceze jep urdhërin e pazakontë: Banorët e kanë të ndaluar të vdesin në ditë festash

Publikuar tek: bota, më 13:42 11-12-2019 Kryebashkiakja franceze jep urdhërin e pazakontë: Banorët e kanë të ndaluar të vdesin në ditë festash

Kryebashkiakja e qytezës franceze të La Gresle, Izabel Dugele ka dhënë një urdhër të pazakontë.

Sipas Dugele, banorët e qytezës La Gresle e kanë të ndaluar që të vdesin në ditë festash.

Kryebashkiakia shprehet se ky urdhër lidhet me mungesën e mjekëve që mund të certifikojnë vdekjen e një personi.

Personeli shëndetësor i qytezës, është shumë i lodhur pas dy turneve dhe në fundjavë kërkojnë pushim.

Qyteza nuk ka një urgjencë dhe ambulancat administrohen nga një provincë tjetër dhe këtu ka lindur dhe ideja e kryebashkiakes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Afganistan/ Shpërthen makina-bombë në hyrje të bazës ushtarake amerikane, disa të plagosur
Fituesja e Nobelit për Paqe heq dorë nga çmimi, shkak Handke: Ajo luftë e tmerrshme NUK do të harrohet kurrë »
Article Logic
Execution time: 0.011287927627563
array(1) { ["section"]=> string(107) "kryebashkiakja-franceze-jep-urdherin-e-pazakonte-banoret-e-kane-te-ndaluar-te-vdesin-ne-dite-festash-189085" }