Kryebashkiaku francez bën gjestin mahnitës për Djemtë e Kombëtares Shqiptare, merr celularin dhe...(VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 11:01 07-06-2016

Kryebashkiaku francez bën gjestin e admirueshëm për Djemtë e Kombëtares, teksa i priste në aeroportin e Lannionit.

Pa drojtje, Christian Marquet i komunës së Lannionit është i vendosur t’u thotë djemve Kuq e Zi, nga të cilët presim ta çojnë lart emrin e Shqipërisë, fjalën e bukur ‘’Mirësevini!’’. Ai ka nxjerrë celularin, edhe në prani të zyrtarëve të tjerë, për ta rikujtuar edhe njëherë se si shqiptohet. Ky është pikërisht momenti, kur Marquet duket që e shqipton mjaft mirë, por me pak aksent francez.

Djemtë e Kombëtares Shqiptare, pas përcjelljes nga kryeministri Edi Rama, mbërritën në Francë, ku u pritën nga një sërë autoritetesh.

Kuptohet që futbollistët e Kombëtares që presin suksesin në Euro2016 janë ndjerë si në shtëpi. Sa pak duhet…

kryebashkiakuparis.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021475076675415
array(1) { ["section"]=> string(107) "kryebashkiaku-francez-ben-gjestin-mahnites-per-djemte-e-kombetares-shqiptare-merr-celularin-dhe-video-42713" }