Kryebashkiaku i Kukësit tregon bisedën me Ramën ditën e protestës: Më telefonoi kur situata u bë keq

Publikuar tek: barometri, më 06:59 08-04-2018 Kryebashkiaku i Kukësit tregon bisedën me Ramën ditën e protestës: Më telefonoi kur situata u bë keq

Kryebashkiaku i qytetit të Kukësit Bashkim Shehu

Kryebashkiaku i qytetit të Kukësit Bashkim Shehu i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24 po flet për çfarë po ndodh aktualisht për taksën në Rrugën e Kombit, dhe për ngjarjet e ndodhura së fundmi.

Gjatë bisedës në emision, Shehu tregoi se me kë komunikoi ditën e protestës në Kukës, duke zbuluar që një prej personave që e telefonoi ishte dhe kryeministri Rama. 

“Më telefonoi kryeministri Rama kur situata u përshkallëzua. Kemi bashkëbiseduar se çfarë po ndodh. I thashë që unë nuk jam pjesë e situatës. I kërkova zgjidhje”- tregoi Shehu.

Sakaq, sqaroi se pse nuk e takoi kryeministrin Rama ashtu si u parashikua, duke thënë se: Nuk e takova se në reagimin që kisha, qytetarët e Kukësit prisnin nga unë drejtësi, dhe unë nuk kisha si të shkoja kur qytetarët u arrestuan gjatë natës në kundërshtim me ligjin. Sot mund të flasim pak më qetë.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.44100308418274
array(1) { ["section"]=> string(106) "kryebashkiaku-i-kukesit-tregon-biseden-me-ramen-diten-e-protestes-me-telefonoi-kur-situata-u-be-keq-116099" }