Kryebashkiaku i Londrës telefonon Veliajn: Shumë shqiptarë të 'mitë' kanë familjet në Tiranë... (BISEDA PËR TËRMETIN)

Publikuar tek: politike, më 11:56 27-09-2019 Kryebashkiaku i Londrës telefonon Veliajn: Shumë shqiptarë të 'mitë' kanë familjet në Tiranë... (BISEDA PËR TËRMETIN) Sadiq Khan - Erion Veliaj

Kryebashkiaku i Londrës Sadiq Khan ka telefonuar kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliajn pas tërmetit të fuqishëm të një jave më parë.

Khan ka shprehur solidarizimin për të prekurit nga tërmeti, ndërsa përmend faktin se shumë shqiptarë që jetojnë në Londër kanë familjet dhe të afërmit në Tiranë.

“Shumë nga popullsia me origjinë shqiptare në Londër kanë familje dhe miq të prekur nga tërmeti i fundit në rajonin e Tiranës. Kënaqësi të flisja me Erion Veliajn, Kryebashkiak i Tiranës, për t'i ofruar mbështetje dhe solidaritet për të gjithë të dëmtuarit apo të prekurit”, shkruan i kryebashkiaku i Londrës në një postim në Twitter.

ghukjl.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028248071670532
array(1) { ["section"]=> string(116) "kryebashkiaku-i-londres-telefonon-veliajn-shume-shqiptare-te-mite-kane-familjet-ne-tirane-biseda-per-termetin-179973" }