Kryebashkiaku i qytezës që mirëpriti kuqezinjtë bën një parashikim të veçantë për ndeshjen

Publikuar tek: sport, më 21:41 08-06-2016 Kryebashkiaku i qytezës që mirëpriti kuqezinjtë bën një parashikim të veçantë për ndeshjen

Kryebashkiaku i qytezës së vogël franceze të Perros Guirec, Erven Leon, bën një parashikim të veçantë për kuqezinjtë para Europianit.

Futbollistët dhe stafi i Kombëtares janë akomoduar prej disa ditësh në këtë qytezë, në pritje të finaleve të “Euro 2016” dhe atmosfera që kanë krijuar duket se ka ndikuar edhe tek qëndrimi i kryebashkiakut.

Në një intervistë televizive të dhënë për “TCH”, Leon beson se ndeshja Francë-Shqipëri do të dalë në barazim. “Mendoj se rezultati do të dalë 1- 1. Shoh një rezultat të mirë në Marsejë dhe më pas shumë media këtu në Perros. Shpresoj dhe uroj që Franca dhe Shqipëria të kualifikohen për në turin tjetër”,-thotë ai.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020905017852783
array(1) { ["section"]=> string(96) "kryebashkiaku-i-qytezes-qe-mirepriti-kuqezinjte-ben-nje-parashikim-te-vecante-per-ndeshjen-42898" }