Kryebashkiaku i ri i Londrës, mbështetës i madh i shqiptarëve. Ngre flamurin kuq e zi (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 13:19 07-05-2016 Kryebashkiaku i ri i Londrës, mbështetës i madh i shqiptarëve. Ngre flamurin kuq e zi (FOTO) Nga e djathta në të majtë: Lavdrim Krashi (koordinatori i fushatës së Sadiq Khan në komunitetin e shqiptarëve), Ivana Bartoletti, Kryebashkiaku Sadiq Khan dhe Agim Neziri (një anëtar i shquar i komunitetit shqiptar në Londër)

Në Londër sapo është zgjedhur kryebashkiaku i ri. Ai është Sadiq Khan, mysliman.

Por ajo që zbulohet për të është se është një mbështetës i madh i shqiptarëve.

Kjo është një foto, gjatë fushatës. Koordinatori shqiptar për fushatën, Lavdrim Krashi shkruan:

‘’Urime të sinqerta e të përzemërta Sadiq Khanit, kryebashkiakut tonë të Londrës. Atij i pëlqenin takimet me qytetarët britaniko-shqiptarë në qytet.Në fakt ai mori pjesë në disa evente të komunitetit dhe mbeti i mahnitur nga Komuniteti Shqiptar në Londër se sa mirë ishin integruar dhe ishin komunitet i dashur. Ai kërkon të punojë ngushtësisht dhe të ndajë përvojën e tij me kryebashkiakët shqiptarë të Tiranës dhe Prishtinës’’.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sadiq Khan, pesë gjëra që nuk i dini për kryebashkiakun e ri të Londrës
Obama shpërndan një foto të rrallë të nënës së tij »
Article Logic
Execution time: 0.011667013168335
array(1) { ["section"]=> string(94) "kryebashkiaku-i-ri-i-londres-mbeshtetes-i-madh-i-shqiptareve-ngre-flamurin-kuq-e-zi-foto-39784" }