Kryebashkiaku i Shijakut vjen nga e majta, Kokomani fiton kundrejt Saraçit

Publikuar tek: politike, më 18:50 22-06-2015 Kryebashkiaku i Shijakut vjen nga e majta, Kokomani fiton kundrejt  Saraçit

Shijaku ka zgjedhur alternativën e Aleancës për Shqipërinë Europiane si kryetar bashkie.

Numërimi në këtë bashki ka përfunduar dhe Ardian Kokomani ka marrë më shumë vota se kandidati i djathtë Redi Saraçi. Kandidati i majtë mori nga zgjedhësit 2766 vota kundrejt votave të së djathtit që ishin 2108, pra me një diferencë prej 658 votash.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096440315246582
array(1) { ["section"]=> string(79) "kryebashkiaku-i-shijakut-vjen-nga-e-majta-kokomani-fiton-kundrejt-saracit-14355" }