Kryegjyqtari i “seksit”, Gjykata e Krimeve të Rënda merr vendimin për Shyqyri Çobon

Publikuar tek: aktualitet, më 13:09 09-01-2017 Kryegjyqtari i “seksit”, Gjykata e Krimeve të Rënda merr vendimin për Shyqyri Çobon

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar sot me 2 vite burg kryegjyqtarin e Beratit Shqyqyri Çobo që kërkoi favore seksuale në këmbim të zgjidhjes së  një çështjeje.

Por ky vendim konvertohet me 18 muaj shërbim prove. Gjithashtu Çobos i hiqet e drejta për të ushtruar funksione publike për 5 vite.

Muaj më parë, kryegjyqtari i Beratit u denoncua nga 32-vjeçarja Irma.T. për ngacmim seksual, gjë që tronditi sistemin e drejtësisë. Për ditë me rradhë në media u publikuan edhe sms-të që Çobo i kishte dërguar gruas së divorcuar dhe ku i shkruante për marrëdhënie seksuale duke përfshirë thënie filozofike apo edhe kuranin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 7 zyrtarë të Hipotekës në Lushnje kallëzohen nga KLSH, zbardhen akuzat
“Shkolla vend higjene apo pocaqie?”, akademiku i irrituar me situatën e krijuar në Shqipëri »
Article Logic
Execution time: 0.011528968811035
array(1) { ["section"]=> string(86) "kryegjyqtari-i-seksit-gjykata-e-krimeve-te-renda-merr-vendimin-per-shyqyri-cobon-65017" }