Kryemadhi ashpërson tonet ndaj Ramës: Nuk e nxjerrim nga zyra e Kryeministrisë, por nga atje ku e din vet ai

Publikuar tek: aktualitet, më 22:04 11-05-2019 Kryemadhi ashpërson tonet ndaj Ramës: Nuk e nxjerrim nga zyra e Kryeministrisë, por nga atje ku e din vet ai Kryetarja e LSI-se, Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi bëri në mes të turmës së portestuesve një deklaratë të ashpër kryeministrit Rama.

Sipas saj qëllimi i opozitës nuk është të pushtojë godina pasi ai e din se protestuesit mund ta bëjnë.

Kryemadhi ashpërsoi tonet ndaj kryeministrit, duke i thënë se nuk e nxjerrin Ramën nga zyra e kryeministrit, por e nxjerrin nga ku e din vet ai.

Pjesë nga deklarata e saj:

Qytetarët u lodhën, boll u tallën me shqiptarët, por një ditë mos të harrojë ndoshta nuk do të ketë as Monikë as Lulzim apo asnjë tjetër, por do të ketë një shqiptar që do ta paguajë me të gjithë ato që ka bërë dhe ai ësht Edi Rama.

Nuk ësht qëllimi ynë të pushtojm godina, ai e din shum mirë që nëse duma e bëjmë.

Nuk të nxjerrim nga zyra e kryeministrisë, por e nxjerrim nga atje ku e din vet ti.

E para njëherë që Ramës nuk i ka kërkuar ndonjëhëerë dikush që Aman Ik, e din shumë mirë ai se kur organizohet LSI dhe kur e ndan mendjen LSI-ja, çfarë e gjen atë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009235143661499
array(1) { ["section"]=> string(113) "kryemadhi-ashperson-tonet-ndaj-rames-nuk-e-nxjerrim-nga-zyra-e-kryeministrise-por-nga-atje-ku-e-din-vet-ai-163910" }