Kryemadhi: BE është gënjyer për 5 vite, një zyrtar i lartë më kërkoi t’i nisja dosjen…

Publikuar tek: politike, më 22:06 09-10-2019 Kryemadhi: BE është gënjyer për 5 vite, një zyrtar i lartë më kërkoi t’i nisja dosjen… Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka sulmuar mbrëmjen e sotme ndërkombëtarët e vedneve të huaja, të akredituar në Tiarnë.

Kryemadhi ka treguar një bisedë me një nga zyrtarët e BE-së,  e ftuar në Syri Tv, ndërsa ka shtuar se ai i kishte kërkuar që t’i niste dosje me materialet nga Shqipëria pasi nuk kishte besim te informacionet që i çonin ambasadorët.

“Një ndërkombëtar më tha: Zonjë e dashur, këto që thua ti janë shumë të drejta. Më jep një material dhe një dosje.

Mos prit që unë për 5 vite të kem mbyllur sytë më raportet që më ka sjellë delegacioni i BE.

Më ka thënë që për 5 vite është gënjyer nga raportet e njerëzve të tij.

Më ka thënë që të mos pretendoj që të hedhë njerëzit e tij poshtë dhe të më mbajë mua.

Tani ç’të bëjmë që ta përmirësojmë më tha?’, tha Kryemadhi në SYRI TV.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010731220245361
array(1) { ["section"]=> string(90) "kryemadhi-be-eshte-genjyer-per-5-vite-nje-zyrtar-i-larte-me-kerkoi-t-i-nisja-dosjen-181436" }