Kryemadhi bën deklaratën bombë: Rama shkoi me charter në Turqi direkt pas kapjes së baronit të drogës

Publikuar tek: barometri, më 07:42 27-04-2018 Kryemadhi bën deklaratën bombë: Rama shkoi me charter në Turqi direkt pas kapjes së baronit të drogës

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në ‘Debat’ me Roland Qafokun ka folur përpara opinionistëve për gjendjen aktuale e politikës në Shqipëri, ndërsa nuk ka munguar edhe një deklaratë e fortë nga ana e saj.

Sipas Kryemadhit, kryeminisitri Rama ka udhëtuar në mënyrë emergjente nga Brukseli drejt Turqisë pas arrestimit të Met Kananit i cilësuar si Baroni i drogës.

Kryetarja e LSI ka rikujtuar që pas këtij takimi të papritur mes Erdoganit dhe Ramës, emri i Met Kananit nuk u dëgjua më.

“Pse nuk po dëgjoni më për Met Kananin? Edi Rama me charter shkoi nga Brukseli në Turqi pas kapjes së Baronit të drogës. Çfarë ju duket kjo”, ka thënë Kryemadhi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.094902038574219
array(1) { ["section"]=> string(107) "kryemadhi-ben-deklaraten-bombe-rama-shkoi-me-charter-ne-turqi-direkt-pas-kapjes-se-baronit-te-droges-118468" }