Kryemadhi e thotë hapur: Ky është peshku i madh që do kapet nga drejtësia e re

Publikuar tek: politike, më 22:52 23-01-2018 Kryemadhi e thotë hapur: Ky është peshku i madh që do kapet nga drejtësia e re

Çështja e “peshkut të madh” është bërë kryefjala e politikës shqiptare që prej disa muajsh.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur për reformimin e drejtësisë dhe kapjen e “peshqëve të mëdhenj”.

Për Monika Kryemadhin drejtësia e re do të kap popullin, i cili sipas saj është dhe “peshku i madh” i kësaj drejtësise që po krijohet.

“Peshku më i madh që do të kapet nga kjo drejtësi e re do të jetë populli. Pasi populli do të jetë ai që do të sorollatet nëpër dyert e drejtësisë, sepse tashmë janë shumë ata dhe duhet t’i dakordosh të gjithë”,- tha Kryemadhi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013046026229858
array(1) { ["section"]=> string(84) "kryemadhi-e-thote-hapur-ky-eshte-peshku-i-madh-qe-do-kapet-nga-drejtesia-e-re-107685" }