Kryemadhi i del në mbrojte Metës dhe i përgjigjet Ramës: E ke marrë pushtetin me kompromis, Presidenti është votuar nga deputetët e PS dhe LSI

Publikuar tek: politike, më 12:12 31-10-2020 Kryemadhi i del në mbrojte Metës dhe i përgjigjet Ramës: E ke marrë pushtetin me kompromis, Presidenti është votuar nga deputetët e PS dhe LSI

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi  ditën e sotme ka zhvilluar një takim në struktuart e LSI-së në Devoll.

Teksa ka mbajtur fjalën e saj, Kyemadhi i ka dalë në mbrojteje Metës, duke sulmuar kryeministrin Edi Rama, duke thënë se Meta në të gjitha postet është votuar nga deputetet dhe se nuk ka filuar asnjë post me kompromis.

“E dëgjoj që bërtet e ulëret nuk kam pse ta mbroj unë Metën, se Meta na ka mësuar ne sesi të mbrohemi. Bërtet për presidentin. Edi Rama ka pasur frik sepse Ilir Meta nuk bën kompromis për xhepat e Edi Ramës për inceneratorët që paguan median për të zhdukur fjalën incenerator, sepse gropat e pleras nuk janë gjë tjetër vetem se grabitja e parave. Ka frikë nga gratë naftëtare u grabit dhe naftën, nafta e Shqipërisë shitet më pak se çdo naftë e vendeve të tjera.

Njerëzit e kanë kuptuar sesi Edi Rama po grabit, ky njeri që kurrë nuk është votuar, e ka marr pushtetin me kompromise. Ilir meta është zgjedhur me votat e deputetevë si kryetari i Parlamentit, dhe më pas në vitin 2017 si president me votat e  Ps dhe LSI. Nuk ka ardhur asnjëherë në krye si një rezutat i kompromisit.

25 prilli është dita e fundit e mbretërimit kriminal. Sot i ka filluar numurimi mbrapsh ne nuk do të ndalojmë duke u takuar, por nuk do të ndalojmë duke biseduar me ju e duke ju nxitur që të shkoni të votoni. Të kthehen të gjithë të rinjt sepse kthimi i tyre do jetë referendum për t'i dhënë fund këti sekti grabitqar. Kjo është një nga detyrat tona,” tha Kryemadhi në fjalën e saj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ilir Meta nxjerr DOKUMENTET: Kam tre muaj që kërkoj informacion për vendimet e arbitrzhit ndaj Shqipërisë. S’kam marrë asnjë përgjigje (ULTIMATUMI)
Gazment Bardhi i përgjigjet Ramës, për përzgjedhjen e kandidatëve të PD: Shqiptarët do na votojnë ne, ty deputetët do t’i përzgjedhë Niçja »
Article Logic
Execution time: 0.011698007583618
array(1) { ["section"]=> string(147) "kryemadhi-i-del-ne-mbrojte-metes-dhe-i-pergjigjet-rames-e-ke-marre-pushtetin-me-kompromis-presidenti-eshte-votuar-nga-deputetet-e-ps-dhe-lsi-225903" }