Kryemadhi ia hedh ‘fajin’ Ilir Metës: Dëgjuam atë dhe votuam Edi Ramën, unë betejën nuk e kam me kryeministrin, por…

Publikuar tek: politike, më 22:23 01-12-2020 Kryemadhi ia hedh ‘fajin’ Ilir Metës: Dëgjuam atë dhe votuam Edi Ramën, unë betejën nuk e kam me kryeministrin, por… Ilir Meta - Monika Kryemadhi

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI-së ka “fajësuar” presidentin Ilir Meta për votën që i dhanë Edi Ramës për t’u zgjedhur kryeministër i vendit.

Ajo u shpreh se beteja e saj nuk është me kryeministrin, pasi ai u gjend në kohën e gabuar dhe vendin e gabuar, por është gabimi i LSI-së që e la Ramën të ishte në krye të vendit dhe të merrte vendimet që ka marrë deri më sot.

“Dëgjuam Ilir Metën votuam Edi Ramën dhe ja ku është vendi sot. Unë betejën nuk e kam me Edi Ramën. Për mua Edi Rama ëshët një qënie njerëzorë që u gjend në vendin e gabuar në kohën e gabuar. Gabimi ishte i yni që e lamë Edi Ramën të ishte në krye dhe të merrte ato vendime”, tha Kryemadhi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Monika Kryemadhi: Kur ishte LSI në qeveri kishit çmime më të lira, sa ikëm ne vendi shkoi në greminë
Frrok Çupi kapet ashpër me Dumën, Gjekmarkaj: Të kishte vëlla kjo të lidhte aty, por do ta bëj unë pastaj... ti meriton të pështyhesh (Gazetarja ndërpret emisionin) »
Article Logic
Execution time: 0.012952089309692
array(1) { ["section"]=> string(117) "kryemadhi-ia-hedh-fajin-ilir-metes-degjuam-ate-dhe-votuam-edi-ramen-une-betejen-nuk-e-kam-me-kryeministrin-por-229834" }