Kryemadhi la Bashën dhe u nis urgjent në SHBA! Ja mesazhi që i hap rrugë zgjidhjes së krizës

Publikuar tek: politike, më 09:49 15-05-2019 Kryemadhi la Bashën dhe u nis urgjent në SHBA! Ja mesazhi që i hap rrugë zgjidhjes së krizës Monika Kryemadhi

Monika Kryemadhi, liderja e LSI, më 13 maj, në marshimin e opozitës, e la të vetëm kryedemokratin Lulzim Basha duke u nisur me urgjencë në SHBA.

 

E gjitha kjo krijoi idenë se zyrtarët amerikanë kanë kërkuar zonjën Kryemadhi në takim, pikërisht për krizën politike që është krijuar në Shqipëri.

Mesazhi që shpërndau sot Kryemadhi i dha fund çdo dyshimi.

Kryemadhi ka takuar në Washington profesor Daniel Serëer të Qendrës për Çështjet Transatlantike, në Shkollën për Studime të Avancuara Ndërkombëtare, Johns Hokpins.

‘Një bisedë e frytshme, me ide të qarta, si vendi mund të dalë nga kriza dhe të kthehet sërish në shtëpi për të gjithë shqiptarët', tha Kryemadhi pas këtij takimi.

Mesa duket, liderja e LSI ka marrë një mesazh të qartë nga SHBA dhe pritet me shumë interes qendrimi pas kësaj i partisë që drejton Kryemadhi.

Sinjalet janë që do shkohet drejt një marrëveshjeje.

c9216e48cbee83df570996603753a0ac_L.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068628787994385
array(1) { ["section"]=> string(98) "kryemadhi-la-bashen-dhe-u-nis-urgjent-ne-shba-ja-mesazhi-qe-i-hap-rruge-zgjidhjes-se-krizes-164396" }