Kryemadhi mbledh URGJENT kryetarët e LSI, kërcënon Ramën: Kush del kundër do të përballet me ligjin

Publikuar tek: politike, më 15:53 22-05-2018 Kryemadhi mbledh URGJENT kryetarët e LSI, kërcënon Ramën: Kush del kundër do të përballet me ligjin Monika Kryemadhi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka mbledhur ditën e sotme kryetarët e LSI-së në rrethe, ndërkohë që tematika e kësaj mbledhje është protesta e opozitës.

Kryemadhi ka kërcënuar nga selia e LSI, duke thënë se e shtuna do të jetë dita kur do t’i tregohet kryeministrit se nuk mund të përballet me qytetarët, ndërsa ka shtuar se ai që del kundër do të përballet me ligjin.

E shtuna është dita jonë kur do ti tregojmë Edi Ramës dhe veglave të tij, Prokurorisë e Gjykatave se nuk mund të përballet me qytetarët e revoltuar. Kushdo që del kundër ta dijë se do të përballet me ligjin”, ka thënë Kryemadhi.

Opozita do të zhvillojë ditën e shtunë më 26 maj protestën e rradhës në kryeqytet, ndërsa do të kërkohet dorëheqja e kryeministrit Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030741930007935
array(1) { ["section"]=> string(104) "kryemadhi-mbledh-urgjent-kryetaret-e-lsi-kercenon-ramen-kush-del-kunder-do-te-perballet-me-ligjin-121718" }