Kryemadhi: Në protestën e ditës së shtunë do të dali i gjithë populli për të treguar që është i lirë

Publikuar tek: politike, më 22:51 14-03-2019 Kryemadhi: Në protestën e ditës së shtunë do të dali i gjithë populli për të treguar që është i lirë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi me anë të një statusi në ‘ Facebook’ ka ftuar të gjithë qytetarët të dalin në protestën e 16 marsit.

Sipas Kryemadhit, protesta e të shtunës është për premtimet e pambajtura, për më shumë vende pune dhe për taksa më të ulta.

‘Në protestën e ditës së shtunë do të dali i gjithë populli për të treguar që është i lirë. Për premtimet e pambajtura, për më shumë vende pune, për taksa më të ulta, për një sistem më të mirë arsimor dhe shëndetësor! Për të ndaluar largimin e të rinjve nga vendi dhe për ta bërë Shqipërinë shtëpinë tonë’, shkruan Kryemadhi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019768953323364
array(1) { ["section"]=> string(106) "kryemadhi-ne-protesten-e-dites-se-shtune-do-te-dali-i-gjithe-populli-per-te-treguar-qe-eshte-i-lire-156472" }