Kryemadhi publikon foton nga SHBA: Me ide të qarta si vendi mund të dalë nga kriza

Publikuar tek: aktualitet, më 08:58 15-05-2019 Kryemadhi publikon foton nga SHBA: Me ide të qarta si vendi mund të dalë nga kriza

Prej dy ditësh kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ndodhet për një vizitë zyrtare në SHBA.

Kryemadhi ka takuar në Washington profesor Daniel Serwer të Qendrës për Çështjet Transatlantike, në Shkollën për Studime të Avancuara Ndërkombëtare, Johns Hokpins.

'Diskutuam dhe bashkëbiseduam për problematika nga më të ndryshmet parë nga këndvështrime shumë interesante. Debatuam dhe pamë Amerikën me sytë e Daniel Serwer, ashtu si edhe ai pa Shqipërinë me sytë tanë.
Një bisedë e frytshme, me ide të qarta, si vendi mund të dalë nga kriza dhe të kthehet sërish në shtëpi për të gjithë shqiptarët', shkruan Kryemadhi bashkëngjitur fotos me Serwer.

Postimi i plotë:

Pata kënaqësinë të takoja në Ëashington profesor Daniel Serwer të Qendrës për Çështjet Transatlantike, në Shkollën për Studime të Avancuara Ndërkombëtare, Johns Hokpins. ( https://www.sais-jhu.edu/daniel-serwer )
Diskutuam dhe bashkëbiseduam për problematika nga më të ndryshmet parë nga këndvështrime shumë interesante. Debatuam dhe pamë Amerikën me sytë e Daniel Serwer, ashtu si edhe ai pa Shqipërinë me sytë tanë.
Një bisedë e frytshme, me ide të qarta, si vendi mund të dalë nga kriza dhe të kthehet sërish në shtëpi për të gjithë shqiptarët.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031492948532104
array(1) { ["section"]=> string(88) "kryemadhi-publikon-foton-nga-shba-me-ide-te-qarta-si-vendi-mund-te-dale-nga-kriza-164391" }