Kryemadhi: Rama do të bëjë si politikan i madh, por ka për ta ngrënë më shumë

Publikuar tek: politike, më 22:37 31-01-2018 Kryemadhi: Rama do të bëjë si politikan i madh, por ka për ta ngrënë më shumë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e ftuar në emsionin “Arena” në Oranews, po diskuton për situatën e poltikës në Shqipëri, dhe planet e ardhshme të opozitës për të rrëzuar qeverinë Rama. 

Kryemadhi foli për disa çështje të rëndësishme, siç është ajo e varrezave, votimi i Shqipërisë në OKB, dhe së fundmi për marrëveshjen e detit.

Kryetarja e LSI-së ka akuzuar Ramën për lojë të madhe ndërkombëtare, duke u shprehur se kryeminstri do të luajë me shumë shtete, por që në të vërtetë nuk është shumë i qartë me atë që do.

“Do të luajë rolin e poltikanit të madh ndërkombëtar, por është një nga njerëzit që ka për ta ngrënë më shumë.”- është shprehur Kryemadhi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023375988006592
array(1) { ["section"]=> string(82) "kryemadhi-rama-do-te-beje-si-politikan-i-madh-por-ka-per-ta-ngrene-me-shume-108656" }