Kryemadhi takim lamtumire me ambasadorin Donald Lu, i bën dhuratën e veçantë

Publikuar tek: barometri, më 08:47 14-09-2018 Kryemadhi takim lamtumire me ambasadorin Donald Lu, i bën dhuratën e veçantë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi priti sot në selinë e LSI në takimin e lamtumirës, Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu.

Takimi ishte mjaft miqësor dhe Kryemadhi falenderoi Ambasadorin Lu dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës për mbështetjen e vazhdueshme që kanë dhënë për konsolidimin e demokracisë në Shqipëri.

Duket se Kryemadhi ka zgjedhur t'i dhurojë Lu një jelek popullor dhe qeleshe. Gjatë ditës së djeshme Lu u takua edhe me ish-kryeministrin Sali Berisha. Lu është emëruar ambasador i SHBA-ve në Kirgistan. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.042442083358765
array(1) { ["section"]=> string(82) "kryemadhi-takim-lamtumire-me-ambasadorin-donald-lu-i-ben-dhuraten-e-vecante-134265" }