Kryemadhi takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe, ja çfarë diskutuan

Publikuar tek: politike, më 13:45 27-05-2020 Kryemadhi takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe, ja çfarë diskutuan

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka takuar ditën e sotme ambasadorin e Britanisë së Madhe, Duncan Norman.

Mësohet se ata kanë diskutuar lidhur me përmbushjen e 15 kushteve të Integrimit Evropian dhe vullnetin e pandryshuar të LSI-së për të kontribuar për ato që janë përgjegjësitë e opozitës në listën e kushteve të BE për hapjen e negociatave.

Ndërkohë Kryemadhi ka theksuar rolin e veçantë dhe mjaft pozitiv të Ambasadorit Duncan në formësimin e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, si një model për ti dhënë përgjigje çështjeve që kanë rëndësi për vendin dhe veçanërisht zgjedhjeve, që janë themel i demokracisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092158317565918
array(1) { ["section"]=> string(77) "kryemadhi-takim-me-ambasadorin-e-britanise-se-madhe-ja-cfare-diskutuan-208000" }