Kryeministri australian thyen tavolinën gjatë festës në Parlament, thotë se do ta paguaj vetë

Publikuar tek: bota, më 13:35 19-10-2015 Kryeministri australian thyen tavolinën gjatë festës në Parlament, thotë se do ta paguaj vetë

Kryeministri i porsa zgjedhur australian Tony Abbott tha se është vetë fajtor për thyerjen e tavolinës së mermerit në ambientet e Parlamentit.

Sipas tij, tavolinën e ka thyer gjatë festimeve në momentin që u zgjodh kryeministër i ri i Australisë, ndërsa mediat vendase raportojnë se aim und të ketë qenë duke festuar mbi talovinë, ndërsa mermeri është thyer dhe ai është rrëzuar. Pas humorit dhe përhapjes së lajmit, Abbott tha se do ta paguajë vetë dëmin e shkaktuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015155792236328
array(1) { ["section"]=> string(98) "kryeministri-australian-thyen-tavolinen-gjate-festes-ne-parlament-thote-se-do-ta-paguaj-vete-23466" }