Kryeministri bullgar: Gabim historik nëse nuk hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Publikuar tek: politike, më 17:02 17-10-2019 Kryeministri bullgar: Gabim historik nëse nuk hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Kryeministri i Bullgarisë Boyko Borissov

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov thotë se është shumë e rëndësishme për Ballkanin, rajonin dhe marrëdhëniet e Bullgarisë me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut që të çelen negociatat për anëtarësim në BE.

“Do të ishte një gabim historik nëse nuk lejojmë hapjen e negociatave sot,” tha kryeministri bullgar para takimit të Këshillit në Bruksel.

Borisov tha se vendi i tij nuk do të krijojë pengesa për fillimin e bisedimeve pasi polemikat mund të thelloheshin edhe më tepër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.19944596290588
array(1) { ["section"]=> string(107) "kryeministri-bullgar-gabim-historik-nese-nuk-hapen-negociatat-per-shqiperine-dhe-maqedonine-e-veriut-182470" }