Kryeministri grek fiton në votëbesimin e qeverisë

Publikuar tek: rajon, më 21:13 10-05-2019 Kryeministri grek fiton në votëbesimin e qeverisë

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras ka fituar votëbesimin këtë të premte, që vjen disa javë para zgjedhjeve të Parlamentit Evropian.

Tsipras organizoi një votëbesim ndaj qeverisë së tij, për shkak të akuzave se ai nuk e kishte shumicën e votave në parlament, në lidhje me marrëveshjen e Maqedoninë e Veriut.

Tsipras, i cili e përfundon mandatin e tij në tetor, dhe është në kërkim të rizgjedhjes, njoftoi një paketë qeveritare me lehtësime ekonomike, duke përfshirë uljen e taksave dhe përfitime të ndryshme për pensionistët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068099498748779
array(1) { ["section"]=> string(56) "kryeministri-grek-fiton-ne-votebesimin-e-qeverise-163775" }