Kryeministri grek Mitsotakis merr dozën e dytë të vaksinës Pfizer

Publikuar tek: rajon, më 08:59 18-01-2021 Kryeministri grek Mitsotakis merr dozën e dytë të vaksinës Pfizer

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis mëngjesin e sotëm ka marrë dozën e dytë të vaksinës Pfizer.

Mitsotakis u vaksinua në spitalin "Attikon" , ndërsa Presidentja e Republikës, Katerina Sakellaropoulou do të shkojë në spitalin "Evangelismos" gjithashtu për të marrë dozën e dytë.

Ndërkohë, numri i përgjithshëm i të vaksinuarve për momentin në Greqi ka arritur në 80,000.

Kujtojmë që dozën e parë Mitsotakis e mori më 27 dhjetor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Greqia më pak raste se Shqipëria, 6 viktima në Maqedoninë e Veriut nga Covid-19 (SHIFRAT)
Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit dhe katër punonjës të administratës (ARSYEJA) »
Article Logic
Execution time: 0.012823104858398
array(1) { ["section"]=> string(72) "kryeministri-grek-mitsotakis-merr-dozen-e-dyte-te-vaksines-pfizer-235399" }