Kryeministri i Italisë luan bilardo me Theresa May (Video)

Publikuar tek: bota, më 00:52 25-02-2019 Kryeministri i Italisë luan bilardo me Theresa May (Video)

Kryeministrja e Britanisë, Theresa may ka zgjedhur të marrë disa leksione bilardoje nga homologu i saj italian Giuseppe Conte.

Gjatë samitit mes Bashkimit Europian dhe Lidhjes Arabe të mbajtur në Egjipt, Kryeministri Giuseppe Conte u takua me homologen britanike Theresa May dhe të dy vendosën të luajnë një lojë bilardo. Duket se Conte ka avantazh në këtë rast, pasi May e ka të vështirë të gjejë edhe pozicionin e mbajtjes së stekës.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01178503036499
array(1) { ["section"]=> string(63) "kryeministri-i-italise-luan-bilardo-me-theresa-may-video-154074" }