Kryeministri i Izraelit bën aleancë me kundërshtarin politik: Nuk ka zgjedhje të reja

Publikuar tek: bota, më 17:36 20-04-2020 Kryeministri i Izraelit bën aleancë me kundërshtarin politik: Nuk ka zgjedhje të reja Benjamin Netanyahu

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka arritur një marrëveshje me rivalin Benny Gantz për të formuar një "qeveri uniteti", e cila do t'i japë fund një viti bllokimi politik, raportojnë media izraelite.

Në një deklaratë, partia e krahut të djathtë të Likud të Netanyahu dhe partia e qendrës liberale e Gantz, thanë se ata kishin rënë dakord për një marrëveshje uniteti pas zgjedhjeve në shtator dhe mars nga ku asnjë palë nuk po fitonte një shumicë të madhe të mjaftueshme për të formuar qeverinë.

Vijon...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Angela Merkel sulmon Kinën: Mashtroi botën për koronavirusin, Pekini të jetë më transparent
Pamje të rralla nga laboratori ku shpërtheu Covidi në Wuhan: Brenda mbahen mbi 1500 viruse vdekjeprurëse »
Article Logic
Execution time: 0.010586977005005
array(1) { ["section"]=> string(91) "kryeministri-i-izraelit-ben-aleance-me-kundershtarin-politik-nuk-ka-zgjedhje-te-reja-203315" }