Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti nesër vizitë zyrtare në Shqipëri, zbardhet axhenda

Publikuar tek: politike, më 21:35 01-07-2020 Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti nesër vizitë zyrtare në Shqipëri, zbardhet axhenda Foto arkivë/ Rama - Hoti

Kryeministri i Kosovës Avullah Hoti nesër do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Mësohet se Hoti do të mbërrijë në Tiranë në orën 09:30, e do të pritet me ceremoni zyrtare në Pallatin e Brigadave nga homologu Edi Rama.

Kjo është vizita e parë e Avdullah Hotit në Shqipëri, teksa ishte Rama i pari që e takoi në Kosovë pardje, gjatë vizitës së tij dy-ditore në kuadër të zhvillimeve të fundit në vendin fqinj, lidhur me aktakuzën për krime lufte ndaj Thaçit dhe Veselit.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007220983505249
array(1) { ["section"]=> string(93) "kryeministri-i-kosoves-avdullah-hoti-neser-vizite-zyrtare-ne-shqiperi-zbardhet-axhenda-212487" }